Meggypiros mezben

14 910 Ft

Sportág és könyvtörténeti kuriózum. Utánanéztünk és a FIFA tájékoztatása szerint sem készült még egyetlen nemzet válogatottjáról sem ilyen átfogó, mindenre részletre kiterjedő összefoglaló kiadvány.

Lexikon: szócikkek érdem szerint, örökolvasmány minden futballrajongónak.

„Ferenczi János (Debrecen, 1991.04.03.) Válogatottság: 1 (0). 2019: MNE-HUN 2-1. Mérlege: 0-0-1. Klubja: DVSC-TEVA/DVSC (2008-), közben Létavértes (kölcsönben 2009-2010). „Alig múlt négyéves, amikor rendszeresen járt edzésekre az Olasz Focisulihoz. Aztán jött a Loki Focisuli, majd DVSC korosztályos csapatai. Ezt követően a fiókcsapatban, az NB III-as Létavértesben rúgta a bőrt. Innen került 2010-ben a második csapathoz, a DVSC-DEAC-hoz” – mutatta be pályakezdését a DVSC honlapja. 2011. július 15-én, a Vasas ellen mutatkozott be az élvonalban. A Lokival 2012-ben és 2014-ben is bajnoki címet nyert.” Ő volt az 1001-ik magyar válogatott játékos.

Történelem: szócikkek közé fűzve 65 rövid fejezet mutatja be a magyar válogatott történetének legfontosabb eseményeit.

„Maradona és a magyarok – Diego Armado Maradona 1977 elején a magyarok elleni, Buenos Aires-i mérkőzésen mutatkozott be az argentin válogatottban. Mire beállt, már eldőlt a meccs, de cseleivel, villámgyors megindulásaival így is elkápráztatta a védőinket. 1980 elején találkozott újra a magyarokkal, amikor a Dél-Amerikában túrázó Ligaválogatott 2-2-re végzett Maradona akkori klubjával, az Argentin Juniorsszal. Kakas László kivédte az ifjú sztár tizenegyesét!…”

Statisztika: 939 válogatott mérkőzés jegyzőkönyve. Az élő emlékezet.

Tartalmazza a 2019. szeptember 9-ig lejátszott 939 hivatalos válogatott mérkőzés jegyzőkönyvét, Rochy Zoltán kollégánk gyűjtésében. A könyvnek ebben a részében arra is ügyeltünk, hogy a magyar csapat összeállításában szerepeljen, hogy a játékos melyik klubból érkezett az adott mérkőzésre, hányadik válogatottságánál és hányadik góljánál tart. Egyre kevesebben emlékeznek arra, hogy valamikor gólarányt és nem gólkülönbséget számoltak, ezért az eredményeket nem kötőjellel, hanem kettősponttal írták. A mérkőzések gólarány helyett gólkülönbséggel történő nyilvántartását, számolását 1971-ben vezették be. Ezt az alábbi adatok is bizonyítják:

A magyar válogatott 454. mérkőzésének jegyzőkönyve még így íródott: SVÁJC-MAGYARORSZÁG 0:1 (0:0). 1970. november 15. Bázel, St. Jakab-stadion, 30 000 néző. V.: Lo Bello. G.: Fazekas (82. perc). A 455. mérkőzés azonban már így kezdődött: AUSZTRIA-MAGYARORSZÁG 0-2 (0-0). 1971. április 4. Bécs, Práter-stadion, 40 000 néző. V.: Kamber. Gól: Bene (70. perc), Bene (84. perc).